O akcji

Głównym celem „Razem na Drodze” jest budzenie świadomości i zwiększanie wyobraźni wśród najmłodszych. Planujemy organizację eventów edukacyjnych na terenie całej Polski dla dzieci w wieku szkolnym, które pozwolą przybliżyć perspektywę różnych uczestników ruchu drogowego poprzez zabawę i doświadczenie.

  W ramach Akcji przekazujemy pakiet atrakcji wraz z obsługą i animatorami, którzy poprowadzą zajęcia z zasad bezpieczeństwa na drodze, według specjalnie przygotowanych scenariuszy zajęć.

SZCZEGÓŁOWE ELEMENTY MIASTECZKA RAZEM NA DRODZE

STREFA RÓWNOWAGI

Zabawa w strefie polega na rzucaniu woreczkami do celu, zachowując równowagę na poduszkach do balansowania. Strefa ma na celu nauczyć ostrożnego przechodzenia przez jezdnię.

STREFA ORIENTUJ SIĘ!

Strefa składa się z dwóch elementów, jednym z nich jest refleksomierz, czyli symulator pomiaru czasu reakcji. Urządzenie ma na celu sprawdzenie refleksu zawodnika poprzez wciskanie zapalających się losowo diod, w ograniczonym czasie.

 

Drugim elementem strefy jest kula sferyczna (zorbing) wypełniona pluszowymi przedmiotami. Osoba poruszająca się w kuli jest uderzana przez toczące się wraz z nią przedmioty. Sytuacja ta ma imitować wypadek samochodowy oraz ukazać zachowanie niezabezpieczonych przedmiotów w pojeździe.

STREFA FIZYKI NIE OSZUKASZ

Na strefę składają się dwie atrakcje. Jedną z nich jest specjalnie zbudowany gokart, który dzięki specjalnie zaprojektowanej planszy ukazuje strefę martwego pola. Poprzez manewrowanie lusterkami uczestnik uczy się ich poprawnego położenia.

 

Kolejnym elementem jest specjalnie zaprojektowany tor dla zdalnie sterowanych samochodzików. Tor został pomyślany tak, aby jego podłoże imitowało różne warunki na drodze od żwiru, poprzez śliską nawierzchnię. Utrudnione sterowanie samochodzikami po torze ma ukazać zachowanie pojazdu w różnych warunkach na drodze.

STREFA RUSZ SIĘ!

Uczestnicy zostaną ubrani w kartonowe makiety pojazdów oraz jako dodatkową atrakcję – dwie kule do soccer zorbing. Kule te są mniejszą wersją znanych kul sferycznych, nie zostaje w nich ograniczona swoboda ruchu. Dzięki wystającym nogom uczestnicy mogą w bezpieczny sposób zderzać się ze sobą. Kule to także świetny sposób na naukę drogi hamowania oraz świadomości rozmiaru pojazdu. W trakcie inscenizowanego ruchu drogowego uczestnicy poruszając się po matach poznają zasadę prawej ręki, uczą się o pojazdach uprzywilejowanych oraz poznają podstawowe znaki drogowe.

STREFA STOP, LOOK, WAVE

Program Stań, Popatrz, Pomachaj pod patronatem marki Volvo, koncentruje się na animowanej opowieści o kierowcy ciężarówki, autokaru i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-11 lat. Strefa uczy bezpiecznego poruszania się się wśród samochodów ciężarowych.